Podrobnosti
Program potovanja
· Škotska je raznolika pokrajina z bogato zgodovino.
· Anglija z mogočnimi mesti, slikovitim podeželjem.
1. dan: SLOVENIJA–NEMČIJA–LUKSEMBURG nočitev
Na pot se bomo odpravili v jutranjih urah. Z udobnim turističnim avtobusom bo potovanje v Avstrijo in naprej proti Nemčiji udobno in umirjeno. V Luksemburgu si bomo privoščili panoramski ogled prestolnice, nato pa se odpeljali do kraja namestitve. Nastanitev v hotelu. Nočitev.
2. dan: LUKSEMBURG–ZEEBRUGGE zajtrk, nočitev na ladji
Po zajtrku bomo nadaljevali pot v smeri Bruslja proti pristanišču Zeebrugge. Proti večeru se bomo vkrcali na ladjo – trajekt, se nastanili v štiriposteljnih kabinah in odpluli proti otoku. Noč bomo prespali na morju.
3. dan: YORK–GLASGOW nočitev
V jutranjih urah bomo pristali v pristanišču Hull in stopili na tla Združenega kraljestva. Vožnja se bo nadaljevala do mesta York, kjer si bomo ogledali znamenito katedralo. Privoščili si bomo krajšo osvežitev, potem pa nadaljevali pot proti Škotski. V popoldanskih urah bomo že v daljavi zagledali obrise Glasgowa, največjega škotskega mesta. Mestno središče obvladuje glavni trg George Square, ki je bil zasnovan konec 18. stoletja. Vzhodno od trga leži gotska stolnica, ki je eden redkih srednjeveških spomenikov v mestu, katerega razvoj je v preteklih stoletjih slonel na trgovini in ladjedelništvu. Vožnja do hotela, nastanitev. Nočitev.
4. dan: EDINBURG zajtrk, nočitev
Po zajtrku bomo nadaljevali pot do Edinburga, zagotovo enega najlepših mest Evrope. Ogledali si bomo več znamenitosti: palačo Holyrood, mogočen grad z različnimi muzejskimi zbirkami, katedralo, hišo Johna Knoxa … Po ogledih se bomo nastanili v hotelu. Zvečer si boste lahko z doplačilom ogledali škotsko folklorno predstavo in se seznanili z glasbeno in plesno zapuščino Škotov. Nočitev.
5. dan: STONEHAVEN–ABERDEEN zajtrk, nočitev
Zjutraj bomo že vedeli, kako škrti so Škoti pri zajtrku. Do mesteca Perth ni daleč, v njegovi bližini je palača Scone, nekdanja rezidenca škotskih kraljev. Krajši postanek bomo naredili v ribiškem mestecu Stonehaven, v popoldanskem času pa si ogledali grad Crathes. Odpeljali se bomo v Aberdeen in si ga ogledali na panoramski vožnji. Namestili se bomo v hotelu in preizkusili škrtost Škotov še na večerji. Nočitev.
6. dan: BLAIR–FORT WILLIAM zajtrk, nočitev
Po zajtrku se bomo zapeljali ob reki Dee mimo Balmorala Braemarja. Obiskali bomo eno izmed destilarn viskija. Nadaljevali bomo z vožnjo do Blaira – gradu vojvode Athollskega in si ogledali grad. Narodni park Highland Wildlife bo naša scenografija na poti do prizorišča bitke pri Cullodenu, kjer bomo naredili krajši postanek. Potovanje se bo nadaljevalo mimo Invernessa, ustavili se bomo ob jezeru Loch Ness, kjer bomo poskušali ujeti v objektiv pošast Nessie. Hotel bo v bližini Fort Williama, po nastanitvi nas bo čakala večerja. Nato nočitev.
7. dan: MULL–IONA–OBAN zajtrk, nočitev
Po zajtrku se bomo zapeljali s trajektom na otok Mull in še na otok Iona – zibelko škotskega krščanstva, kjer si bomo ogledali tamkajšnjo cerkev in nekdanji samostan. Trajekt nas bo zapeljal do mesta Oban, od koder se bomo z avtobusom odpeljali v smeri Glasgowa. V kraju namestitve se bomo nastanili v hotelu. Nočitev.
8. dan: HADRIJANOV ZID–LIVERPOOL zajtrk, nočitevObiskali bomo impresivne ostanke Hadrijanovega zidu, antičnega obzidja, ki je pod zaščito Unesca in je najpomembnejši ter najslavnejši ostanek rimske kulture na britanskem otoku. Sistem utrdb in obrambnega obzidja se je nekoč raztezal od zahodne do vzhodne obale in je predstavljal severno mejo rimske države. Po ogledu rimske utrdbe Housesteads, ki je značilen primer rimske utrdbene arhitekture, se bomo odpeljali v smeri Anglije do Liverpoola. Liverpool je najbolj znan po dveh »rečeh«: po nogometnem klubu FC Liverpool in glasbeni skupini The Beatles. A obiskovalcem ponuja še veliko več: od največje katedrale v Veliki Britaniji do zanimivih muzejev in galerij ter celo kitajske četrti. Vizualno najprivlačnejši del Liverpoola leži ob pomolu, kjer stojijo tri veličastne stavbe s skupnim imenom Three Graces: stavba Royal Liver, stavba Cunnard in stavba pristanišča Liverpool. Te stavbe so bile projektirane in zgrajene kot razpoznavni simboli mednarodnega ugleda Liverpoola in so še danes oznake njegove nekdanje trgovske moči. Po ogledu znamenitosti se bomo zapeljali do hotela. Nočitev.
9. dan: LIVERPOOL–STRATFORD–GLOUCESTER zajtrk, nočitev
Po zajtrku se bo naše potovanje nadaljevalo do mesta Stratford upon Avon, ki je živahno kulturno središče in kjer so še danes prisotni spomini na velikega pesnika Williama Shakespeara. Čas bo za ogled njegove rojstne hiše. V mestu Gloucester si bomo ogledali katedralo in prisluhnili zgodbi o kralju Edvardu II. Vožnja do hotela, nastanitev, nočitev.
10. dan: LONGLEAT–SALISBURY–STONEHENGE zajtrk, nočitev
Dvorec Longleat House, ki ga uvrščajo med najpopolnejše podeželske rezidence iz elizabetinske dobe, bo naš prvi cilj ta dan. Notranjost je okrašena s slikami renesančnih mojstrov. Zunanjost pa bogati obsežen park. Po ogledu bomo nadaljevali pot v smeri mesta Salisbury. Ustavili se bomo nad salysburyjsko nižino, kjer vas bo prevzela skrivnostnost tamkajšnjih kamnov. Stonehenge je kamniti velikan iz neolitika in bronaste dobe. Po ogledu bomo skočili še do mestnega jedra mesta Salisbury in si vzeli čas za ogled mogočne katedrale, ki se ponaša z najvišji zvonikom v Veliki Britaniji. Nastanitev v hotelu, nočitev.
11. dan: WINCHESTER–LONDON zajtrk, nočitev
Po zajtrku bomo spoznali mesto Winchester, ki se ponaša s slikovitim mestnim jedrom. Poznan je tudi zaradi simbola angleške srednjeveške mitologije, slavne okrogle mize kralja Arturja. Mesto je tesno povezano tudi z življenjsko zgodbo velike pisateljice Jane Austin. Po ogledu bomo nadaljevali vožnjo v smeri Londona, do geografskega središča sveta Greenwich. Sprehodili se bomo po prijetnem okolju in opazovali kraljičino hišo, narodni pomorski muzej, staro kraljevo zvezdarno, dve posebni ladji Cutty Sark in Gipsy Moth. Čas bo za osvežitev. Vožnja do hotela, nastanitev, nočitev.
12. dan: DOVER–CALAIS–NEMČIJA zajtrk, nočitev
Po zajtrku nas bo avtobus odpeljal do trajekta na relaciji Dover–Calais in nato bomo znova na celini. Potovanje bomo nadaljevali v Nemčijo do kraja nastanitve. Nastanitev v hotelu, nočitev.
13. dan: NEMČIJA–AVSTRIJA–SLOVENIJA zajtrk
Po zajtrku se bo naša pot domov vila v smeri Stuttgarta, Münchna, Salzburga do Slovenije. Na poti bodo krajši postanki za osvežitev. Prihod domov, kjer nas bodo že nestrpno pričakovali, je predviden v večernih urah.
Termini
[!Termini]
Vstopna mesta
Maribor, Celje, Ljubljana.
Cena
Cena vključuje
prevoz z udobnim turističnim avtobusom, nastanitev v dvoposteljnih sobah v hotelu ***, 11 x nočitev z zajtrkom, 1 x nočitev na trajektu ¼ kabine, 3 x krajše vožnje s trajektom, zunanje oglede po programu, vodenje in organizacijo potovanja.
Drobni tisk na veliko
· najmanjše število potnikov: 20
· doplačila po želji: vstopnine, enoposteljna soba
· popust: 10 % do 12 let v sobi z dvema odraslima
· obvezno doplačilo: turistična lokalna mestna pristojbina
Cena velja glede na število prijavljenih oseb:
pri udeležbi 40 oseb 1190 €
pri udeležbi 30 oseb 1240 €
pri udeležbi 20 oseb 1290 €
Cenejša potovanja
· 50 € popusta za dve osebi za rezervacije do 31.1.
· 30 € popusta za dve osebi za rezervacije do 31.3.
Rezervacija sedežev
· v 1. oz. 2. vrsti: +10 € na osebo
· v zadnji vrsti: -10 € na osebo
Kadar organizator v programu objavi več cen za različno
število udeležencev, je potnik dolžan plačati kupnino glede na
končno število udeležencev. Ob prijavi se potniku obračuna nižja cena.
Če število potnikov po programu za to ceno ni doseženo, je potnik dolžan
na poziv organizatorja potovanja najkasneje do dne pred pričetkom
potovanja doplačati v programu navedeno razliko.